Design Finance

Mieszkanie dla Młodych

to nowy program dopłat do kredytów hipotecznych i zwrotu części wydatków poniesionych w zawiązku z budową pierwszej nieruchomości ruszający już od 1 stycznia 2014r. Poznaj jego szczegóły...

Czytaj więcej

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny to kredyt, którego zabezpieczneniem jest nieruchomosc, lokal użytkowy, grunt, charakteryzuje się stosunkowo niskim oprocentowaniem, ale jego przeznaczenie musi byc związane wyłącznie z nieruchomością mieszkalną, lokalem użytkowym, gruntem.
 

Na jaki cel można zaciągnąc kredyt hipoteczny?
  • zakup mieszkania, domu, na rynku wtórnym lub pierwotnym
  • budowę domu, mieszkania z deweloperem, spółdzielnią
  • zakup działki, gruntu
  • budowę domu systemem gospodarczym
  • wykupienie praw własności do nieruchomości, przekształcenie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu w prawo do odrębnej własności
  • remont, modernizację, adaptację nieruchomości
  • zakup, remont kamienicy
  • zakup, remont lokalu użytkowego
                                                                                                                                                               

Kredyt może byc zaciągnięty na max. 50 lat
,
 może byc udzielony osobom, które ukończyły 18 lat a w momencie spłaty nie będą miały więcej niż 80 lat. 

W jakich walutach można zaciągnąc kredyt?
Kredyty hipoteczne, w zależności od Banku można zaciągnąć w PLN lub walucie obcej. Obecnie banki udzielają kredytów w walutach: PLN, EURO, USD, CHF, GBP.

Warto zwrócić uwagę na to, czy kredyt jest indeksowany do waluty obcej czy denominowany - sprawdź, jest to zasadnicza różnica. Trudnym dla Państwa może okazac się wybór spłaty kredytu, warto znac różnice pomiędzy kredytem spłacanym w ratach równych i w ratach malejących - sprawdź.

Jeżeli osoba wnioskująca o kredyt jest w związku małżeńskim do kredytu muszą przystąpic dwie osoby. Jeżeli z jakichkolwiek przyczyn, druga osoba nie może, bądż nie chce przystąpic do kredytu potrzebna będzie rozdzielność majątkowa. 
Wnioskodawcami nie muszą być osoby spokrewnione. Do kredytu mogą przystąpić osoby trzecie, np. w celu podniesienia zdolności kredytowej.