Design Finance

Mieszkanie dla Młodych

to nowy program dopłat do kredytów hipotecznych i zwrotu części wydatków poniesionych w zawiązku z budową pierwszej nieruchomości ruszający już od 1 stycznia 2014r. Poznaj jego szczegóły...

Czytaj więcej

Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny to skuteczny sposób na połączenie drogich kredytów w jeden tani kredyt, z mniejszym oprocentowaniem. Pozwala oszczędzic czas i pieniądze miesięcznej obsugi każdego z zobowiązań. Częścią kredytu można spłacic istniejące już zobowiązania, a częśc przeznaczyc na dowolny cel. To dobre rozwiązanie dla osób, które przez iloś isniejących kredytów, limitów kart kredytowych nie mają zdolności na kolejne zobowiązanie. 

Wyróżniamy dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych:
Pierwszy, przyznawany na spłatę zobowiązań zaciągniętych w innnych bankach z tytułu kredytów gotówkowych, linii odnawialnych w rachunku, kart kredytowych, jednym słowem mówiąc - tych drobniejszych zobowiązań. Nie wymaga zabezpieczenia. 

Drugi, konsolidacyjny hipoteczny, przyznawany na spłatę zobowiązań zaciągniętych w innych bankach z tutułu kredytów gotówkowych, linii odnawialnych w rachunku, kart kredytowych, ale także kredytów mieszkaniowych. Charakteryzuje się wyższą kwotą konsolidacyjną. Musi byc zabezpieczony hipoteką na nieruchomości, działce itp. Kredyt jest przyznawany w walutach: PLN, EURO, USD, CHF, GBP, zobowiązanie może byc spłacane w ratach równych lub malejących - sprawdź. Jeśli decydujesz się na kredyt w walucie, poznaj szczegóły kredytu denominowanego oraz indeksowanego do waluty obcej - sprawdź.

Jeżeli osoba wnioskująca o kredyt jest w związku małżeńskim, do kredytu muszę przystąpic dwie osoby. Jeśli z jakichkolwiek przyczyn, druga osoba nie chce bądź nie może przystąpic do kredytu, potrzebna będzie rozdziellnośc majątkowa.
Wnioskodawcami nie muszą byc osoby spokrewnione. Do kredytu mogą przystąpic osoby trzecie np. w celu podniesienia zdolności kredytowej.