Design Finance

Mieszkanie dla Młodych

to nowy program dopłat do kredytów hipotecznych i zwrotu części wydatków poniesionych w zawiązku z budową pierwszej nieruchomości ruszający już od 1 stycznia 2014r. Poznaj jego szczegóły...

Czytaj więcej

Refinansowanie

Refinansowanie kredytu to inaczej mówiąc przeniesienie kredytu hipotecznego z jednego Banku do drugiego Banku. Pozwala na przeniesienie całego zobowiązania do Banku, który ma lepsze warunki, lepsza ofertę cenową. Proceduralnie odbywa się to podobnie jak zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Jest składany wniosek, na kwotę jaka potrzebna jest do spłaty całości zadłużenia w Banku, w którym obecnie jest kredyt. Dodatkowym wymaganym dokumentem jest obecna umowa kredytowa wraz z harmonogramem spłat. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, nowy Bank przelewa zaakceptowaną kwotę do Banku, z którego Klient chce zrezygnowac.

Refinansowanie, jednym słowem mówiąc, to zaciągnięcie na nowo kredytu hipotecznego na nowych, lepszych warunkach. 

Jeśli zaciągając kredyt nie zwracałeś uwagi na szczegóły zrób to teraz. Zapoznaj się z poniższymi zagadnieniami, bez względu na to, na jakich warunkach był przyznany kredyt, rafinansując zobowiązanie możesz to zmienic. 

Zastanów się czy wybrac raty równe czy malejące - sprawdź.
Poznaj różnicę pomiędzy kredytem denominowanym a indeksowanym do waluty obcej - sprawdź.