Design Finance

Mieszkanie dla Młodych

to nowy program dopłat do kredytów hipotecznych i zwrotu części wydatków poniesionych w zawiązku z budową pierwszej nieruchomości ruszający już od 1 stycznia 2014r. Poznaj jego szczegóły...

Czytaj więcej

Na życie i dożycie

  • Ubezpieczenie na życie ma za zadanie chroni przede wszystkim naszych najbliższych. W przypadku naszej śmierci, osobie, która została wcześniej do tego wyznaczona tj. uposażonemu, zostaje wypłacone świadczenie w wysokości sumy ubezpieczenia. Sumę ubezpieczenia ustalamy sami, w momencie zawieranie polisy. 
  • Ubezpieczenie na życie i dożycie, oprócz ochrony naszych najbliższych, stanowi również finansowe zaplecze dla nas samych. Załóżmy, że wykupiliśmy polisę na 10 lat i w tym okresie nic złego nam się nie stało. Taka umowa, po zakończeniu jej trwania, gwarantuje nam wypłatę przez Ubezpieczyciela całej sumy ubezpieczenia - za dożycie. Natomiast w przypadku naszej śmierci w okresie trwania umowy, Ubezpieczyciel zwróci uposażonemu wpłacone przez nas składki. Ten rodzaj polisy jest znacznie droższy niż standardowe ubezpieczenie na życie, jednak czerpiemy z niej więcej korzyści.